середа, 22 лютого 2023 р.

 "Цей напад не забудемо ніколи"

(до дня початку російської агресії проти України)

Російське вторгнення в Україну (з 2022) — відкритий воєнний напад росії на Україну, що почався в четвер о 3:40 24 лютого 2022 року.

Військова кампанія почалася після тривалого нарощування російських військ з листопада 2021 року вздовж кордону України з росією і білоруссю та визнання органами влади росії 21 лютого 2022 року терористичних утворень на території України — так званих «ДНР» та «ЛНР» — як державних утворень. Неодноразово різні ЗМІ, західні та українські політики розцінювали накопичення російських військ біля кордонів з Україною з листопада 2021 року як підготовку росії до війни з Україною. Офіційні представники росії всіляко заперечували у своїх заявах, що росія планує чи має намір напасти на Україну.  Практично одночасно Збройні сили російської федерації почали неприховане перекидання додаткових військ на окуповані території Донецької й Луганської областей. 

Близько четвертої години за київським часом (UTC+2) 24 лютого президент російської федерації   оголосив про «спеціальну воєнну операцію» з метою нібито «демілітаризації та денацифікації України». Уже за кілька хвилин почалися ракетні удари по всій території України, у тому числі неподалік від Києва. Російські війська вдерлися до України поблизу Харкова, Херсона, Чернігова, Сум, увійшовши з росії, білорусі й тимчасово окупованого росією Криму. Разом з росією війну проти України фактично веде білорусь: із прикордонних районів завдають ракетних ударів по території України, здійснюють вильоти бойової авіації для завдання ракетно-бомбових ударів по території України, відбувається передислокація війська та його забезпечення. 

 

Завдяки спротиву української армії та сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі та техніці. У своїй новітній історії, за оцінками українських та міжнародних експертів, росія в жодній війні ще не зазнавала навіть приблизно таких великих втрат за такий короткий час.  За визнанням західної розвідки, росія зустріла сильніший, ніж очікувала, опір, що зумовило матеріально-технічні проблеми для її військ, нестачу пального, боєприпасів і продовольства, підрив бойового духу нападників. Швидке об'єднання країн світу для допомоги Україні, як і запровадження потужних санкцій проти росії, стало несподіваним ударом для країни-агресора.

З першого дня вторгнення росія порушує правила ведення війни і масово чинить воєнні злочини. Крім того, російська влада веде активну інформаційну війну та застосовує шовіністичну пропаганду


Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 7 199 випадків загибелі і 11 756 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Такими є дані організації від 24 лютого 2022 року до 12 лютого 2023-го.


 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

                     Цифрова освіта в дії         Сьогодні наше життя все частіше перетікає в онлайн-середовищі. Зокрема, спілкування у соці...

Популярні публікації