субота, 11 травня 2024 р.

 

   «Усе починається з мами…»


     Квітує ніжно рідна українська земля, вирує яскраво травень , дзвенить у блакиті пташиний спів! Незважаючи на страшну війну , прокидається від сну природа, Україна вдягається у трави та бузок і теплий весняний вітерець приносить до нас світле і радісне свято- свято Матері. Воно стукає у кожну оселю і, ставши на порозі, нагадує призабуту мудрість віків -звичай вшановувати Материнську Долю.

   У календарі свят для мами визначений особливий день, який відзначається в Україні у другу неділю травня, цьогоріч він припадає на 12 травня. Офіційне державне свято День матері встановлене Указом Президента України в 1999 році. Його святкування стає популярною і доброю сімейною традицією. День матері – напрочуд зворушливе свято, бо кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім'ї. На рівні з батьком величезну роль у вихованні дітей відіграє й одна з найрідніших у світі людей – матір. Саме від неї залежить виховання дитини та прищеплення любові до рідної землі.

А ось як у прислів'я увійшов образ мами:
Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
Нема того краму, щоб купити маму.
Матері ні купити, ні заслужити.
Добре й неньці, як дитина в славі.
Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина.
Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, нема в світі ріднішого, як мати дитині.

         За підтримки відділу культури та спорту виконавчого комітету Зіньківської міської ради Зіньківською публічною бібліотекою до Дня матері було ініційовано проведення конкурсу дитячого малюнка "Мамо моя рідна та єдина, ластівко добра і теплоти" для дітей .

У цьому конкурсі малюнків взяли участь та отримали подяки :

Безрук Аня

Вікова категорія : 7-12 років

Номінація –«Мама берегиня»,

Назва малюнку : «Мамина ласка»

 


та Сиволога Кирило

Вікова категорія : 13-16 років

Номінація –«Мама берегиня»,

Назва малюнку : « У моєї мами очі сумні – чекає тата і сина з війни »


    Пригорніть своїх матусь. І робіть це незалежно від дня у році. Життя — це одна мить. А тим паче в реальності, в якій ми живемо нині, цінувати потрібно кожну хвилину нашого швидкоплинного шляху.




субота, 4 травня 2024 р.

 

Великодні барви надії

інформаційний мікс

Одним із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Це дійсно Великий день, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Він знаменує собою любов до життя , перемогу над смертю і надію на вічне існування. Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть.


Основна ідея воскресіння, торжества світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю витримала випробування часом і залишається актуальною і донині в святкуванні Великодня.


Розписування писанок – символ нового життя. На ній виводяться барвисті знаки, які символізують силу рідної землі, щастя та здоров’я.



Таке яйце має цілющу силу та довго зберігається. Господині на Великдень готували обнови для всієї родини і самі вбирались у нові вишиті сорочки, які вважаються символом сили та є оберегами.


Паска – символ Царства Небесного та воскресіння, хліб вічного життя, яким став для людей Ісус Христос, символ присутності Бога у житті всіх людей. Солодкість паски, здоба та краса – це три чесноти: співчуття, милосердя й турбота, якими Творець обдаровує кожного християнина.


В великодній поливальний понеділок  хлопці освідчуються в коханні дівчатам через воду, а дівчата у відповідь дарують їм крашанку або писанку. В наш час ця традиція втратила своє сакральне значення і перетворилась на веселу забаву для молоді.


Сьогодні кожен з нас відчуває на собі боротьбу добра і зла, і кожен день несе наслідки цього протистояння. Христос воскрес! Воскресне Україна!





 

                     Цифрова освіта в дії         Сьогодні наше життя все частіше перетікає в онлайн-середовищі. Зокрема, спілкування у соці...

Популярні публікації