вівторок, 27 червня 2023 р.

 



«НЕХАЙ ПАНУЄ НА ЗЕМЛІ ЗАКОН,ДОБРО І СПРАВЕДЛИВІСТЬ»

(до Дня Конституції України)

 

ІНФОМІКС

28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції. Це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, правовою державою.



Конституція – Основний Закон України, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права і обов’язки держави, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві. Це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями свого подальшого розвитку та існування. Конституція України покликана з' ясувати найкардинальніші питання: хто ми, якою хочемо бачити свою державу, що будуємо і куди йдемо? Це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.

Напередодні свята в Ставківській бібліотеці філії організовано інформаційно-правову виставку «Конституція України із глибин віків до сьогодення». Представлена література знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.

 


 

субота, 3 червня 2023 р.

 

«ЗЕЛЕНЕЄ СВЯТО У ТРАВАХ ІДЕ»

Від того, як ми шануватимемо своїх предків,
свої кращі традиції, залежатиме наша духовність,
наша цивілізованість і майбутнє нашої України...

Василь Скуратівський


 

 

           День Святої Трійці – одне з головних церковних свят. У народі свято Трійці називають «зеленим» літнім святом. Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого. Ще в Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують лепехою. 

Ще одна поширена назва цього свята пов’язана з тим, що у цей день віряни приходять до храмів з оберамками зелені або квітів. А назва "Зелена неділя" нагадує про старозавітне значення свята, коли Богові приносили перший сніп нового врожаю. У понеділок, одразу після Трійці, православні віряни відзначають День Святого Духа.  

Про врожай і тепло: прикмети Трійці

Дощ на Трійцю  - на сонячне і тепле літо.

Після дощу сонячна погода - значить, у цьому сезоні можна очікувати дуже багатого врожаю, особливо зернових культур, ягід та грибів.

Сватання цього дня - на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі - гармонія, а в серцях - любов один до одного.  Ідеальним вважався варіант, коли сватання відбувається на Трійцю, а весілля – на Покрову. 

Трави і квіти, зібрані цього дня, - потужний оберіг і ліки від багатьох хвороб. Настоями та відварами з цих рослин люди виліковувалися від багатьох недуг. А ще виготовляли талісмани і обереги для всіх членів сім'ї.  Ну, як мовиться, по вірі вашій і буде вам!

           Якщо в цей день стоїть тепла погода, добре вродять огірки, а холодний  день до дощового та холодного літа.

         Якщо на Трійцю прилетіли стрижі, то справжнє тепло попереду.

Забороняється ходити в ліс чи на поле, адже здавна вірили, що на Трійцю прокидаються мавки та русалки.

Літо, воля, квіти, мова - такі можливості відкриває перед кожним з нас прийдешнє свято. Святий Дух, зійшовши на землю, осяяв своєю величчю і святістю і наш шлях, і дав можливість спілкуватися, говорити, наділив мовою.






                     Цифрова освіта в дії         Сьогодні наше життя все частіше перетікає в онлайн-середовищі. Зокрема, спілкування у соці...

Популярні публікації