«Єднаймо
Україну Тарасовим словом»
(до 210 років від дня народження Т.Г. Шевченка, українського поета, художника)
Ми чуєм заповіт його священний –
Учитися, кохати край стражденний,
І не цуратись рідного свого:
І всі ми, скільки є, в душі своїй
Клялись тих дум не зраджувати зроду.
І справдимо ми заповіт святий, -
Поет живе в серцях свого народу!...
( В. Самійленко )
Цьогоріч Україна на державному рівні відзначає 210-річчя від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Шевченка.
Тарас Григорович Шевченко — великий син українського народу, гордість і слава його. Один із найталановитіших і найвидатніших письменників світу. Відомий він і як художник, а передусім — як полум'яний борець за щастя знедоленого українського народу. Він є беззаперечним символом чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини та Неньки України. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята ненавистю до ворогів і гнобителів українського народу. І саме тому його слова є особливо актуальними в наш час, час гноблення всього українського, час згортання свободи слова, знущання над мовою, культурою та історією України, приниження, приречення на бідність та поневіряння українського народу . Мрія поета збулася – Україна стала незалежною. Це головний здобуток нації за пройдені століття. Він прожив усього 47 років, із яких 24 був у кріпацтві, 10 років мучився в солдатській неволі на засланні, і всього 13 років був вільною людиною.
Поезія Тараса Шевченка була могутньою і грізною зброєю
в бойовому арсеналі наших дідів та прадідів, вона кликала до боротьби, вселяла
смертельний страх у ворогів…:
«…вставайте
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте ».
Ці рядки знаменитого Шевченкового «Заповіту»
повинні запалити, загартувати й нашу волю до боротьби, зміцнити віру в краще
майбутнє Неньки України, адже майбутнє її – в наших руках.
До уваги користувачів в бібліотеці організовано літературну композицію «Єднаймо Україну Тарасовим словом» ,де бажаючі мають змогу познайомитися з творчою спадщиною Кобзаря .
Немає коментарів:
Дописати коментар